Je vedro, že motor jde jako med – tak akorát na záděr, ale třinda si dneska vyšlapovala jedna radost.

V jednom místě vidím na krajnici silnice přejetého krokodýla. Tady asi nebude kemping na divoko zrovna chytrým způsobem, jak ušetřit peníze… Už to začíná. Bašta bude příště, krokouši! Dneska jdu do hotelu na wifi a skočím do bazénu, jen to zasyčí. Ještě před půlnocí je venku třicet stupňů! Však taky kolem města jsou banánovníkové plantáže…

 

Čtyři měsíce na cestě. Na den přesně. Hlava si v noci vyvolá vzpomínky na hodiny a minuty těsně před odjezdem, ale realita mi rázem připomene, že jsem teprve v půlce. Anebo už v půlce? Probouzím se v místnosti, ve které bylo večer přes třicet stupňů, s elektrickým ventilátorem namířeným z metru do obličeje. Vlastně mě probouzí dotěrný kohout, který asi neví, že se změnil čas a krákorá si ještě v hluboké tmě. Na stropě nade mnou parkuje průsvitná ještěrka a v kuchyni už praská dříví v kamnech. Nedá se svítit, budu muset chtě nechtě zajít na místnost, které jsem se celý večer vyhýbal.

Více v knižní publikaci JAWA KOLEM SVĚTA. Vyšla v říjnu 2015 a koupit ji stále ještě lze u "všech dobrých knihkupců" anebo přímo zde v sekci e-shop i s podpisem autora.