JAWA KOLEM SVĚTA

v knižní podobě není jen pouhým sborníkem již publikovaných deníkových zápisů tvořených ve stanu, pod hvězdnou oblohou či pod větrákem levných ubytoven celého světa večer za večerem celých osm měsíců jako mnohdy obtížná, ale nutná ochrana vlastní lidské děravé paměti. Toho jsem si byl vědom už ve chvílích, kdy bych ze všeho nejraději zavřel oči a spal, abych nabral sil mezi stovkami a tisíci kilometrů čtyř kontinentů. Ve volnějších chvílích a ve vzácných okamžicích chutě do práce vznikaly na cestě texty určené jen a výhradně pro papír téhle publikace, jejíž vznik se po roce peripetií stal skutečností.

Podařilo se nám skloubit pevnou vazbu, skoro 300 stránek a troufám si říct i excelentní kvalitu barevného tisku na křídě při prodejní ceně, která je ekvivalentem jedné nádrže Jawy 634. Text je členěn do třech rovin. Základem je samozřejmě samotný deník, který pořád zůstává někdy až překvapivým zrcadlem aktuálních, dnes už dávno zasypaných emocí autora tlačeného mnohdy extrémními situacemi "na doraz". Piktogramem s otazníkem jsou označeny takzvané "dumky", úvahy vznikající nad rozličnými místními náměty, když se chtělo psát. Velice často mi právě tyhle texty zrály v hlavě už přímo ten den (či pár dní) za řídítky, kdy je v dálkách možné pilovat formulace textu, jak jsem byl po léta zvyklý z redaktorsko-testovací činnosti v zaměstnání. Konečně třetí rovinou textů jsou "technikálie" označené piktogramem ozubených koleček. Tuto jsem zvolil proto, aby knížka přinesla informace o motorce a strojích kolem cesty motorkářům a technicky zvídavým čtenářům a přitom nenudila ty, které to moc nezajímá. Ti druzí tak mohou pohodlně odstavce s kolečky přeskakovat, zatímco ti první v nich najdou rychle vždy to, co hledají.

Formát knížky je volen C5 (162 × 229 mm), aby se Vám dobře vešla do ruky i do Vaší knihovny, vazba pevná a počet stran je 288 (240 + 48 přílohy). Barevné fotky na křídovém papíře jsou rozděleny do tří bloků, chybět nesmějí samozřejmě ani mapky, protože jak sám nerad cestuji podle GPS, ale s mapou před očima, tak stejně rád mám mapky v knížkách. Bez nich se člověk ztratí jak na cestě, tak i při čtení! Malá ukázka je k dispozici u nabídky knížky v e-shopu. Pak je na Vás, zda si ji ještě půjdete prolistovat na pulty knihkupectví anebo si ji objednáte přímo prostřednictvím tohoto podpůrného webu, kde ji (narozdíl od anonymního obchodu) budete mít exkluzivně i s podpisem. Pointa je jednoduchá - z Vašich peněz zanechaných v knihkupectví doputuje na stůl autora nějakých 14%, zatímco při nákupu zde dáváte přes 50% prostředků do ruky, která Vás vezme na cestu kolem světa na jednu jedinou nádrž.

Knihu si můžete koupit v našem e-shopu.

 

Díky, věřím, že se Vám bude líbit.

Váš Sucháč

 

Titul