Jawa kolem světa 2 - Příběh Dinga (s podpisem)

Australskou pustinou vstříc tasmánským pralesům. 27 925 extrémních kilometrů s Jawou 350/638, 264 stran, 127 barevných a 8 monochromatických fotografií, organizace a náklady námořní přepravy, graf výkonu motoru, dokumentace z přípravy stroje. Pevná šitá vazba, klasický formát C5 pro snadné umístění do knihovny. Pouze zde a na přednáškách s autorovým podpisem! Věnování do knížky je z technických důvodů možné jen při platbě předem. Zákazníci z jiného zahraničí než je Slovensko, objednávejte prosím pouze přes e-mail: objednavky@jawakolemsveta.cz. Následně vám bude sdělena konkrétní cena s poštovným. Zákazníci ze Slovenska mohou po zadání země do fakturační adresy objednávat pouze zboží s platbou předem na uvedený účet. Dobírka na SK není z cenových důvodů možná. Díky za pochopení.
Cena:390,00 Kč
P1011910
P1011911
Popis produktu

Navzdory tomu, že Pavel objel se starou Jawou 350 v letech 2013/2014 kolem dokola celý svět, vydal se v roce 2016 s podobným motocyklem na další dobrodružnou cestu, tentokrát do Van Diemenovy země. Stejně jako tehdy sám, s papírovou mapou bez GPS. A stejně jako tehdy přetavil své zážitky z bezmála 30 000 km australskou pouští a tasmánskými pralesy do 274 stran poutavého vyprávění obohaceného opět o řadu vedlejších příběhů, postřehů a nakonec i o kapitolu o přípravách svého nezničitelného stroje. Mezi deskami druhé knihy je 127 barevných fotografií na křídovém papíře, 8 černobílých technických obrázků a nákresů a 9 podrobných map všech projetých australských států a ostrova Tasmánie v minulosti nazývaného Van Diemenova země.

S typickou nadsázkou a lehkou ironií líčí autor vražedná nebezpečí pustého australského outbacku, opuštěných prašných cest se stovkami a tisíci kilometrů bez civilizace, všímá si bez růžových brýlí korektnosti života současných Austrálců a hledá na své cestě stopy svého dávného předchůdce cestovatele Potužníka, který Austrálii projel se strojem ČZ v roce 1974.

Ukázku knihy si můžete prohlédnout zde.

Recenze:

Martin Tománek, šéfredaktor časopisu Motocykl 2010-2017

Za svůj život jsem četl hodně cestopisů. Špatných cestopisů. Tak špatných, že jsem při jejich redigování občas ani nepostřehl, jaké zemi se vlastně dostala ta čest… Ve skrytu duše jsem začínal všechny ty cestovatele, expediční jezdce i dobrodruhy nenávidět a tajně snil o někom, kdo bude mít dost odvahy vyrazit poznat světy lidí, kteří žijí své neobyčejně obyčejné životy, s otevřenou myslí a srdcem a hlavně bez předsudků. Snil jsem o novém Zikmundu, novém Hanzelkovi, a osud mi přihrál Pavla.

Své odhodlání, vášeň pro dlouhé cesty i dlouhá vyprávění prokázal Pavel už při svém prvním putování na Jawě kolem světa. Z těch osmi měsíců a necelých padesáti tisíci najetých kilometrů vzešla kniha plná silných příběhů, které si chcete nechat vyprávět. Až na jeden – a tím je Pavlova vážná nemoc, která vystrčila své drápy už v průběhu této cesty, a kterou Pavel „pojel“ stejně suverénně a se stejnou zarputilostí, jako spoustu svých bývalých kolegů novinářů při okruhových testech – mě nevyjímaje. Jenom díky tomu dnes můžeme číst o pouštní Jawě Dingo, čertovské Tasmánii a o dalším, tři měsíce a třicet tisíc kilometrů trvajícím putování. I pro tentokrát vyrážíme na lehko: solo, bez gps a již tradičně také na motocyklu, na kterém by se spousta z nás bála jet i pro rohlíky do vedlejší vsi. A i tentokrát to rozhodně stojí za to! Pavlova Austrálie totiž rozhodně není zemí opálených surfařů… Ale dost řečí. Přeji vám, abyste si každou stránku této knihy užili jako já.

Roman Švidrnoch, vedoucí redaktor magazínu AUTO DNES

Pavel se s ničím nemaže, aspoň na první pohled. Rve se s životem o každý kilometr cesty a den života, ale pod povrchem je to hodný a citlivý kluk z Podkrušnohoří. A takové jsou i jeho postřehy z cest: pod slupkou drsnějšího humoru a sarkastických komentářů se skrývá pochopení pro jinakosti vzdálených kultur, jež poznává při svých dobrodružných výpravách. Při té první objel za osm měsíců skoro celý svět, na staré jawě urazil 49 tisíc kilometrů, vrátil se s rakovinou lymfatických uzlin a další rok hlavně bojoval o život. A sotva se otřepal, už začal plánovat další výpravu - a o ní je tahle knížka. 28 000 kilometrů kontinentem pouští a pralesů přežil v sedle další staré jawy, kterou si, stejně jako tu první, dal sám dohromady. Kromě toho, že je šikovný mechanik, který se závad nebojí, je také rozený vypravěč - a to je pozoruhodná kombinace. Píše vtipně, má dar zkratky i pointy, jiskří přirovnáními, je zvídavý a o všechno se podělí se svými čtenáři - a nikdy není zdlouhavý, natož nudný. Obě jeho knížky se čtou moc dobře, a to říkám nejen jako vášnivý čtenář, ale i jako rýpavý novinář s pětadvacetiletou praxí. Pavel je prostě přírodní úkaz, jaký se příliš často nevidí. Jestli vám můžu radit - jděte do něj.

Jednotek v balení:1