Proč je projekt úspěšný?

Přestože díky zapojení dlouhé řady partnerů a sponzorů šlo o záležitost komerční a patřičně medializovanou, autor projektu neměl v popředí zájmu vlastní komerční cíle. Pro Pavla bylo prvním úspěchem už samotné zapojení maxima českých firem a následně pak s jejich podporou akci úspěšně završit – tedy v první řadě dojet, objet Zeměkouli kolem dokola a dokázat, že to jde za poměrně malé peníze a s motocyklem, který je dostupný prakticky každému, ukázat, že sny se dají plnit i v dnešní době.

Úspěchem rovněž bylo, že se podařilo vás, veřejnost, zapojit a pravidelně a poutavým způsobem informovat o vývoji jednoho z nejbláznivějších motocyklových projektů. Jezdec, na kterém byla většina zátěže, je zkušeným novinářem (od roku 1998), cestovatelem i motocyklovým jezdcem (přes půl miliónu km v jedné stopě). O svých šancích před odjezdem sám řekl: „je to z velké části sázka na Štěstěnu, protože věcí, které se mohou cestou podělat, je nekonečně. Věřím ale, že když se štěstí jde trochu naproti, dá si nakonec říct. Lidé, kteří se do projektu zapojili, vědí dobře, co dělají a proč to tak dělají. A ode mě se očekává a bude očekávat totéž. Nemůžu je zklamat.“

A ačkoli věci občas nešly úplně hladce, štěstí s pevným odhodláním slavilo svůj triumf.

 

Více v knižní publikaci JAWA KOLEM SVĚTA. Vyšla v říjnu 2015 a koupit ji stále ještě lze u "všech dobrých knihkupců" anebo přímo zde v sekci e-shop i s podpisem autora.